Буада Әниләр көненә багышланган чара узды

2018 елның 23 ноябре, җомга

Илебездә билгеләп үтелә торган күп санлы бәйрәмнәр арасында Әниләр көне аерым урын алып тора. Бу-беркем дә битараф кала алмый торган бәйрәм. Бу көнне Балаларга мәхәббәт, яхшылык, наз һәм наз бүләк итүче барлык әниләргә дә рәхмәт сүзләре җиткерәсе килә.

Бүген, 23 ноябрь көнне, Әниләр көне алдыннан, тормыштан горур рәвештә "Ана"исемен йөртә торган район хатын-кызларын хөрмәтләү тантанасы булды. Мәдәни үсеш үзәгенә тантаналы чарага районның 4 һәм аннан күбрәк бала тәрбияләүче күп балалы аналары, опекун һәм тәрбиягә бала алган гаиләләр чакырылган иде.

Бәйрәмгә чакырылган барлык хатын - кызларны район башлыгы Марат Җәббаров җылы котлады. "Ана булу-ул иң тирән ихтирамга лаек катлаулы һәм җаваплы хезмәт. Һәм бу бәйрәм-дәүләт дәрәҗәсендә хатын-кызның җәмгыять үсешендә мөһим ролен тану, гаилә һәм ана булу илнең социаль сәясәтенең өстенлеге булып тора, дип раслый. Сезнең арада, кадерле хатын-кызлар, төрле һөнәр ияләре, мәдәният эшлеклеләре, эшмәкәрләр бар. Әмма сез барыбыз да беренче чиратта – әниләр», - дип ассызыклады ул һәм барысына да ныклы сәламәтлек, бәхет, уңышлар теләде.

Аннан соң тантаналы шартларда, балаларны тәрбияләүдә аерым казанышлары, гаиләне ныгытуга, гаилә традицияләрен саклауга һәм үстерүгә керткән өлешләре, районыбызның ятим балалар һәм ата-ана каравыннан мәхрүм калган балалар тәрбияләүче 9 анасына Рәхмәт хаты тапшырылды. Лаеклы балалар, чәчәкләр һәм акчалата премияләр Буа шәһәре Эчке эшләр идарәсе хезмәткәрләренең хезмәт вазыйфаларын башкарганда һәлак булган герой-аналарга, Әфганстанда һәм Төньяк Кавказ регионы территориясендә һәлак булган хәрби хезмәткәрләрнең аналарына тапшырылды.

Район үзешчән сәнгать осталары чыгышы районыбыз әниләре өчен зур бүләк булды. Бәйрәм җылы атмосферада үтте. Чара ахырында барлык чакырылган аналарга бер тапкыр бирелә торган матди ярдәм күрсәтелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: