Буа районы гражданнарына квалификацияле хокукый ярдәм күрсәтелде.

2019 елның 21 марты, пәнҗешәмбе

Бүген, 21 мартта, Татарстан Республикасы Юстиция министрлыгы Россия юристлары Ассоциациясенең Татарстан төбәк бүлеге белән берлектә гражданнарга түләүсез юридик ярдәм күрсәтү буенча мәгълүмати-консультация төркеме гражданнарны кабул итте. Кабул итү ике мәйданчыкта узды: Буа муниципаль районы башкарма комитеты бинасында һәм Ырынгы авыл җирлеге мәдәният йортында.

Халык сорауларына министрлыклар, ведомстволар һәм оешмалар, аерым алганда, Татарстан Республикасы Президенты Аппараты, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Аппараты, Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Аппараты, Татарстан Республикасы Конституция суды Аппараты, Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм ТКХ министрлыгы, Россия Федерациясе Юстиция министрлыгының Татарстан Республикасы буенча идарәсе, Татарстан Республикасы буенча Росреестр Идарәсе, Татарстан Республикасы буенча Федераль салым хезмәте белгечләре җавап бирде, Татарстан Республикасы буенча Пенсия фонды бүлекчәсе, Адвокатлар һәм Нотариаль палата һәм башкалар. Буалылар хокукый ярдәм һәм белгечләрнең квалификацияле консультациясе алдылар. Район халкы күтәргән сорауларның күбесе пенсия белән тәэмин итүгә, мирас хокукына һәм процессуаль нормаларны аңлатуга кагылышлы иде. Хокукый ярдәм Буа районы авыл җирлекләре башлыкларына да күрсәтелде. Алар мөрәҗәгать иткән сорауларның күбесе җирле үзидарә органнары эшчәнлеге белән бәйле иде.

"Хокук мәктәбе" проекты кысаларында түләүсез юридик ярдәм күрсәтү белән бер үк вакытта Казан (Идел буе) федераль университетының юридик факультеты студентлары "Р. З. Сәгъдиев исемендәге урта гомуми белем бирү мәктәбе" һәм  "Татарстан Республикасы Буа муниципаль районы Ырынгы урта гомуми белем бирү мәктәбе"  югары сыйныф укучыларына  лекция укыды. Дәресләр укучыларда тере кызыксыну уятты, алар эссе дискуссияләр һәм яшь лекторларга карата күп сораулар белән узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: