Буада Камил Зыятдинов истәлегенә багышланган хоккей турниры узды

2019 елның 12 апреле, җомга

"Арктика" боз сараенда Буа ветеринария техникумын тәмамлаган К. Ш. Зыятдинов истәлегенә техникум командалары арасында шайбалы хоккей буенча турнир узды.

Безнең данлыклы якташыбызга, Республиканың һәм Россиянең атказанган табибына, сәламәтлек саклау отличнигы багышланган ярышларының тантаналы ачылышында Буа муниципаль районы башлыгы Марат Җәббаров, Казан шәһәренең Буа якташлыгы әгъзалары, Камил Шаһәртдин улының туганнары һәм якыннары катнашты.

Турнирда катнашучыларны «Буа ветеринария техникумы» ДАҺБУ, «Чүпрәле тармак технологияләре техникумы» ДАҺБУ, «Апас аграр көллияте» ДАҺБУ командаларын Марат Азат улы сәламләде.

"Мин барыгызны да спорт һәм сәламәт яшәү рәвеше бәйрәмендә сәламләвемә шатмын. Бүгенге ветеринария техникумнары командалары арасында алкалы хоккей ярышы күренекле якташыбыз, республиканың һәм Россиянең Атказанган табибы, Сәламәтлек саклау отличнигы һәм Буа ветеринария техникумын тәмамлаган Камил Шаһәртдин улы Зыятдинов истәлегенә багышлана. Ул район һәм республика өчен бик күп эш башкарды, аның язмышы тормышка аяк баскан яшьләр, кешеләр өчен уңышның хезмәт һәм тормыш сөючәнлек, белемгә омтылышы һәм уйланылган кешеләрнең һәрвакыт үз җилкәсендә булачагына ышаныч китерүе ачык үрнәк булып тора. Ул белем бирү учреждениесенең уку гына түгел, ә үзеңне күрсәтү, сәләтләрен һәм талантларын ачу мөмкинлеге булуын үз мисалы итеп күрсәтте. Камил Шаһарович турындагы якты хәтер безнең йөрәкләрдә мәңге сакланыр",- дип билгеләп үтте  ул һәм  барысына да яхшы кәеф, якты бәйрәм, спорт җиңүләренә шатлык теләде.

Шулай ук ярышларда катнашучыларга үз теләкләрен Ирек Закиров, Раил Зыятдинов, Наил Садыйков җиткерделәр.

Турнирның җиңүчесе Апас районы командасы булды, икенче урында - «Буа ветеринария техникумы» ДАҺБУ, өченче урында - «Чүпрәле тармак технологияләре техникумы»ДАҺБУ командасы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: