Ә сез ташландык материалдан нәрсә ясый аласыз? Буада "ЭкоМода2019" фестивале узды

2019 елның 7 мае, сишәмбе

Якты баш, зәвык һәм оста куллар хәтта киемнәрне дә "уйлап табачак". Бүген, 7 майда Буа шәһәренең Үзәк паркы нәкъ менә шундый үзенчәлекле костюмнар күрсәтү өчен подиумга әверелде, чөнки биредә беренче тапкыр безнең шәһәрдә «Буа районы мәгариф идарәсе» МКУ һәм Буа шәһәренең «Теремок» балалар бакчасы оештырган "ЭкоМода2019" фестивале узды.

Яшь дизайнерлар дефильда икенчел чималны кулланып эшләнгән киемнәр тәкъдим иттеләр. Чарада катнашучылар һәм кунаклар, беренче карашка, файдасыз әйберләр, чыннан да, матур була алуына инандылар. Чара "Экояз2019 " республика конкурсы кысаларында узды.

Конкурста 102 катнашучы катнашты, алар арасында район балалар бакчаларында тәрбияләнүчеләр, М. Вахитов исемендәге гимназия һәм картлар һәм инвалидлар йорты укучылары да бар иде. Фестивальдә алган хис-кичерешләр, һичшиксез, иҗади идеяләрдә чагылыш табачак, ә алган белем һәм тәҗрибә аларны киләчәктә тормышка ашырырга ярдәм итәчәк.

Җиңүчеләргә грамоталар һәм истәлекле бүләкләр тапшырылды. Гран-при ияләре: «Аленушка »  балалар бакчасы, «Йолдызкай» балалар бакчасы, «Теремок» балалар бакчасының Латыйповлар гаиләсе булды. Конкурс «ЭкоМода2019» ның барлык вәкилләре катнашында дәртле флешмоб белән тәмамланды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: