"Кыр көне "ндә" Кыят " ААҖендә үсемлекчелекне алып бару үзенчәлекләре турында фикер алыштылар.

2019 елның 18 сентябре, чәршәмбе

Бүген Буа муниципаль районының Кыят авылында «Кыят» ААҖ базасында авыл хуҗалыгы мәсьәләләре буенча Республика фәнни-гамәли семинары узды, анда Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Илдус Габдрахманов, "Татарстанның элиталы орлыклары" ассоциациясе генераль директоры Юрий Еров, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәләре башлыклары, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы предприятиеләре, КФХ җитәкчеләре катнашты. " Кыят " ААҖендә "Кыр көне "ндә үсемлекчелекне алып бару үзенчәлекләре турында фикер алыштылар. Чарада катнашучылар һәм кунаклар кукуруз һәм көнбагыш кебек культураларның гибридлары чәчү мәйданчыкларын карадылар, ындыр табагында булдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: