Шәһәребезнең балалар бакчасы 45-нче туган көнен бәйрәм итте!

2019 елның 9 октябре, чәршәмбе

Бүген Буа шәһәренең «Аленушка» балалар бакчасында район мәгариф идарәсе  учреждениесе җитәкчесе Илгиз Ханбиков, мәгариф хезмәткәрләре профсоюзының район комитеты рәисе Илһамия Сабирҗанова, бакча ветераннары һәм аны тәмамлаучылар катнашында мәктәпкәчә учреждениенең 45 еллыгына багышланган тантаналы чара узды. Ульяновск дәүләт педагогика университетының мәктәпкәчә һәм башлангыч белем бирү педагогик технологияләре кафедрасы доценты Наталья Майданкина һәм Ульяновск шәһәренең  «Искринка» балалар бакчасы мөдире Ирина Сәйфетдинова чараның аерым кунаклары булды.  Алар барысы да коллективны юбилее белән котладылар һәм алга таба да аңа чәчәк атуын теләделәр. Туган көне кебек үк, бәйрәм бүләксез узмады. Илгиз Фәрит улы сертификатлар тапшырды: район җитәкчелеге исеменнән ноутбук алу өчен сертификат, мәгариф идарәсе исеменнән кирәкле техника сатып алу өчен сертификат.

Шуны билгеләп үтәргә кирәк, мәктәпкәчә учреждение 1974 елда төзелгән. Бу вакыт эчендә бу бинада йөзләгән бала тәрбияләнгән. Бүген дә «Аленушка» балалар бакчасы иң яхшыларның берсе, республика, район күләмендәге төрле чараларда катнашып, призлы урыннар яулый. Әлеге балалар бакчасы «Балачак дөньясы: мөмкинлекләрне конструкцияләү «программасында 3-7 яшьлек балаларның социаль хәлен проектлау»юнәлеше буенча районда мәктәпкәчә белем бирү оешмалары арасында беренче булып федераль эксперименталь мәйданчык булды. 2017 елда балалар бакчасына ФГОСны гамәлгә кертү буенча " Россия Федерациясе Президенты каршындагы Россия халык хуҗалыгы һәм дәүләт хезмәте»ФИРОНЫҢ федераль эксперименталь мәйданчыгы статусы бирелде.

Балалар бакчасы мөдире Татьяна Михеева барлык катнашучыларга җылы котлаулары һәм бүләкләр өчен рәхмәт белдерде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: