Бүген Буа районында 90 яшьлек юбилеен Галимҗан Мөхәммәдышев билгеләп үтте.

2020 елның 20 марты, җомга

Бүген, 20 мартта Иске Суыксу авылында яшәүче тыл хезмәтчәне, хезмәт ветераны Галимҗан Сабирҗан улы Мөхәммәдышев 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтә. Район җитәкчелеге исеменнән Галимҗан Сабирҗан улын бу вакыйга белән Буа муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Лилия Садретдинова, Иске Суыксу авыл җирлеге башлыгы Венера Йосыпова, " Гармония"  халыкка ярдәм күрсәтү үзәгенең социаль белгече                               Миләүшә Кулеева котладылар. Юбилярның йорты бу көнне  аерым җылылык һәм иң  якын кешеләренең  игътибары һәм елмаю белән тулган иде.

Юбилярга бүген  Россия Федерациясе Президенты Владимир Путинның котлау открыткасын, районнан бүләк һәм чәчәкләр тапшырдылар.

Галимҗан Сабирҗан улы лаеклы ялга газ хезмәтеннән киткән,  ул газчы булып эшләгән. Хатыны Равия Гыйльфан кызы белән бергә алар өч  кыз һәм бер улы тәрбияләгәннәр.  Бүген алар улының гаиләсе белән бер зур тату гаилә булып яшиләр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: