февраль, 2017 ел
чәршәмбе

2017 нче елның 21 нче февралендә Буа муниципаль районында 5 укучыга тантаналы рәвештә Россия Федерациясенең төп документы – паспорт тапшырылды.

Районда яшь буынга хәрби-патриотик тәрбия бирү айлыгы бара. Аның кысаларында төрле  бәйгеләр үткәрелә.

Сәгать 7дә сикереп торырга, стройга тезелергә, иртәнге ашка һәм – мәктәпкә! Кайбер яшьтәшләре еламыйча боткасын да ашый алмаганда, бу малайлар, булачак офицерлар, тимер дисциплина кысаларында яшиләр.  Ватан сакчысы көне уңаеннан Тәтеш кадет интернат-мәктәбендә белем алучы яшь буалылар белән аралаштык.

Шимбә көнне Наратлык урманында СССРның, РСФСРның югары категорияле тренеры, чаңгы спорты буенча СССРның спорт остасы Сабирҗан Нәфыйков истәлегенә традицион чаңгы ярышлары узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: