март, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Әлши авылында яшәүче Антонина Бабатеевага 90 яшь тулды. Аны әлеге бәйрәме белән муниципаль район башлыгы вазифаларын башкаручы Илдар Еремеев, районның халыкны социаль яклау бүлеге начальнигы Ләйлә Камалова, авыл җирлеге башлыгы Валерий Сюрмин, авыл клубы хезмәткәрләре котладылар, Россия Президенты Владимир Путинның тәбрикләвен һәм бүләкләр тапшырдылар.

Казанда, Салих Сәйдәшев исемендәге Зур дәүләт концерлар залында “Ел хатын-кызы. Ел ир-егете: хатын-кызлар күзлегеннән” традицион республика конкурсына нәтиҗә ясауга багышланган тантанада буалылар да булып кайтты.

Зур Боерган яшәүче Раил Хисамовның хуҗалыгында 30 баш ат асрый. Ул берничә ел элек грант акчасы ота, шуңа 12 баш ат сатып ала. Араларында “Русский тяжеловес”, Русский рысистый”, “Литовский тяжеловес” кебек токымлылары да бар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: