май, 2018 ел
җомга

Буалы кызлар, апалар, сеңелләр, ягез әле, Сабантуй батырына иң матур сөлге чигеп карагыз. Кул осталыгыгыз бар икән, ашыгыгыз, быел район Сабан туенда чигүле сөлгеләр бәйгесе игълан ителә

Буа муниципаль районы чик буе гаскәрләренең 100 еллыгына багышланган эстафетасында катнашана. Әлеге акция 9 май көнне Салехард шәһәрендә старт алды. Кичә Буа шәһәрнә чик буе гаскәрләренең байрагы килеп җитте.

Дәүләт хезмәтләрен күрсәтү порталы көннән-көн популярлаша. Төрле ведомстволарга булган йомышны өйдән чыкмыйча, чиратлар тормыйча гына үтәүне кулай күрә буалылар.

Мәктәпләрдә укулар тәмамла. Әти-әниләр алдында бүгеннән сорау тора – җәй буена баланы кая урнаштырырга? Кемнәрдер бу мәсьәләне кыштан ук хәл итеп куйса, арада бу проблеманы чишү теләге белән бүгенге көнгә кадәр төрле инстанцияләр юлларын таптаучылар  юк түгел. Бу хакта алар редакциягә дә  мөрәҗәгать иттеләр. Әлеге мәсьәләдә әти-әниләргә ярдәм итү йөзеннән без районда балаларның ялларын оештыру белән шөгыльләнүче җаваплы затлар белән элемтәгә кердек.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: