июль, 2018 ел
сишәмбе

Бу узган елгыдан 33% ка күбрәк: былтыр исә шул ук вакыт эчендә 48201 ипотека сделкасы теркәлгән булган. 2018 елның июнендә Татарстан Республикасының Росреестр идарәсендә 10238 ипотека теркәлгән, шуның 4867 се -Казанда.

Татарстан Росреестрының күчемсез милекне дәүләт теркәве бүлеге башлыгы Энҗе Мөхәметгәлиева белән  18 июль көнне 14.10 сәгатьтә   «Бим-радио»аша туры эфир уза. Мөрәҗагать итәр өчен телефон: WhatsApp-каналына + 7 927 242 10 28.  Радио 102,8 FM дулкыннарында хәбәр итә.

Буалылар, 1 номерлы зона эзләү-коткару отряды кисәтә: бәхетсезлеккә юлыкмас өчен, һичьюгы төп кагыйдәләрне онытмагыз. Иң элек су коену өчен моның өчен махсус урыннарны сайлау мәслихәт. Һава температурасы +20, суныкы +18 градустан түбән булганда суга керергә ярамый.

Район электр челтәрендә график нигезендә линиядә профилактик һәм ремонт эшләре үткәрелү сәбәпле түбәндәге адреслар буенча электр белән тәэмин ителеш туктатылып торачак:

Боерган авылы мәктәбенең һәм Буа шәһәрнең 5 номерлы гимназиясенең укучылары "Рост" сменасында ял итеп кайттылар.

Буалылар, Буа районы су челтәрләре предприятиесе, бүген, 17 июль көнне, Буа шәһәренең Космовский урамы буенча, Ленин урамыннан башлап, Кольцевая урамына кадәр урнашкан йортларда су булмаячак, дип хәбәр иттә

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: