Буада коррупциягә каршы көрәш турында сөйләштеләр

2018 елның 12 декабре, чәршәмбе

11 декабрь көнне Буа муниципаль районы башлыгы Кубогына эшче яшьләр арасында " Яшьләр коррупциягә каршы!» ШТК узды.

Район мәдәният йорты сәхнәсендә "Ритм" район үзәк хастаханәсе, социаль яклау бүлеге "Соцбукет", "Светлое будущее" пенсия фонды, "Кристально чистые" шикәр заводы командалары районның төп сәхнәсендә якты һәм оригиналь рәвештә коррупция ситуацияләрен көлделәр.

ШТК ачып, Буа муниципаль районы башлыгы Марат Җәббаров хәзерге заман дөньясының иң зур проблемаларының берсе булып коррупция торуын билгеләп үтте. «Тормышта һәр кеше бер генә тапкыр булса да «коррупция»дигән чир белән очраша. Коррупция турындагы Тема төрле форматта тикшерелә, әмма бүген беренче тапкыр гадәттәгечә, юмор көчләре, мәзәкләр һәм көлке аша без бу чиргә коррупция исеме астында каршы торып карыйк. ШТК-уен түгел, ә яшәү рәвеше. Бу рәвешле яшь буалыларны мөмкин кадәр күбрәк йоктырасым килә. Биредә актерлык, режиссерлык, вокал, хореография һәм ораторлык талантлары бергә җыела. Бүгенге көндә дә көн кадагындагы һәм мөһим темаларга шаярудан курыкмаган яшь һәм амбицияле район халкы нәкъ менә шуның белән белә, алар безне - тамашачыларны үзенең энергетикасы һәм сөйкемлелеге белән сөендерер дип ышанам. Ә бүгенге катнашучылар йөзендә яшьләрнең дәрте һәм хәрби рухы коррупция кебек күренешне профилактикалауга, яшьләрдә коррупциячел хокук бозуларга түзеп, кулдан килгәнчә өлеш кертәчәк» ,- дип белдерде ул командаларга.

Катнашучыларны шулай ук район башлыгының коррупциягә каршы көрәш мәсьәләләре буенча ярдәмчесе Зөлфия Шәйхаттарова котлады, ул «Буа муниципаль районы мәдәният Идарәсе» МКУ ярдәме белән Ринат Гыймранов йөзендә оештырылды.

ШТК бердәм сулышта узды һәм жюрига җиңел булмады-бөтен команда да көчле һәм креатив иде. Һәр команда үз стилен күрсәтте, аларның һәркайсы ришвәтчеләрне дә, ришвәт бирүчеләрне дә сынады. Тамашачылар рәхәтләнеп көлделәр, энергия һәм яхшы кәеф алдылар. Нәтиҗәдә, «Соцбукет» социаль яклау бүлеге командасы Гран-При һәм район Башлыгының Күчмә Кубогы дипломына ия булды. Беренче урынны «Ритм» командасы алды, икенче урында – «Светлое будущее», өченчедә – «Кристально чистые».

ШТК катнашучыларына кыйммәтле бүләкләр һәм дипломнар тапшырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: