Килдураз авыл җирлегендә Авыл көне билгеләп үтелде

2019 елның 8 июле, дүшәмбе

Килдураз авыл җирлегендә шимбә көнне авыл көнен билгеләп үттеләр. Чара башланганчы бәйрәм кунаклары Килдураз авылына нигез салучы каберендә булдылар, авыл мәчете имамы Кадим Мөбарәкшин аның тормыш тарихын сөйләде.

Чараны тантаналы рәвештә Буа районы башкарма комитеты җитәкчесе Ранис Камартдинов ачты.

Ул авыл халкын һәм кунакларны бәйрәм белән котлады: «Авыл көне — һәрвакыт үзенчәлекле бәйрәм. Аны яшьләр дә, өлкәннәр дә бер-берсенә шатланып каршы ала. Һәр авыл кешесе үз хезмәтләре, белемнәре, казанышлары белән үз күңеленең бер өлешен авылны торгызуга һәм үстерүгә кертә. Биредә эшләүче, талантлы һәм киң күңелле кешеләр яши. Аларның хезмәтләре нәтиҗәсендә районда авыл хуҗалыгы үсә, шәхси эшмәкәрлек көчәя, яңа социаль һәм мәдәни проектлар гамәлгә ашырыла», – дип билгеләп үтте ул үз чыгышында. Соңыннан тантаналы шартларда авыл активистларына Рәхмәт хатлары, сертификатлар һәм истәлекле бүләкләр тапшырылды.
Авыл көне күңелле, дәртле, җырлар, төрле конкурслар, уеннар, спорт ярышлары һәм бәйрәм концерты белән үтте. Бәйрәм чаралары тәм-томнар белән үрелеп барды: коймак пешерелде, самавырдан кайнар чәй тәкъдим иттеләр.  Бай һәм бай эчтәлекле бәйрәм бер мизгел кебек үтеп китте, барысы да күңел күтәренкелеге алды, рәхәтләнеп ял итте. ⠀

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: