Буа шәһәре территориясенең бер өлешен планлаштыру проектын тикшерү буенча ачык тыңлаулар узды

2019 елның 13 декабре, җомга

Бүген, 13 декабрьдә Буа муниципаль районы Башкарма комитетының утырышлар залында Буа шәһәре муниципаль берәмлеге территориясенең бер өлешен планлаштыру проекты буенча гавами тыңлаулар узды. Тыңлауларда район башлыгының беренче урынбасары Илдар Еремеев, Буа шәһәре Башкарма комитеты җитәкчесе Олег Панцырев, Буа районы башкарма комитеты җитәкчесенең беренче урынбасары Илдус Гыйззәтов, шәһәр башлыгы урынбасары Светлана Зайцева һәм шәһәр Советы депутатлары катнашты. Планлаштыру проектын район башкарма комитетының архитектура бүлеге җитәкчесе Ринат Гыйльфанов тәкъдим итте.

– Хәзерге вакытта проектлана торган территориянең мәйданы 24,17 га тәшкил итә. Планлаштыру проекты, территориясе гамәлдә булмаган ипподром ( йөгерү кыры һәм ат абзарлары) объектлары комплексы белән шөгыльләнә, аларга әлеге проект кысаларында территорияне спорт- рекрацион билгеләнештән торак дәрәҗәсенә күчерү буенча чараларны гамәлгә ашыру нәтиҗәсендә демонтаж ясалырга тиеш. Торак фонд якынча 83 мең кв.метрдан артык мәйдан тәшкил итәчәк. Монда күп фатирлы торак йортлар, социаль объектлар төзү, табигый-рекреацион һәм башка яшелләндерелгән территорияләрне төзекләндерү һәм төзү, җирле урам-юл челтәрен һәм инженерлык инфраструктурасын үстерү тәкъдим ителә, - дип сөйләде докладчы.

Катнашучылар проектны хуплады, проект буенча фикер алышуларда барлыкка килгән кисәтүләр һәм тәкъдимнәр кабул ителде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: