Буа шәһәренең М. М. Вахитов исемендәге гимназиясе - «Иң яхшы цифрлы мәктәп – 2021».

2021 елның 4 октябре, дүшәмбе

"Иң яхшы цифрлы мәктәп-2021" Республика конкурсына йомгак ясалды

Конкурс педагогик мохиттә заманча цифрлы технологияләрне алга этәрүгә һәм цифрлы технологияләр өлкәсендә Татарстан Республикасы гомуми белем бирү оешмалары педагогларының һөнәри осталыгын арттыруга юнәлдерелгән иде.

Конкурста республиканың «Ачык мәктәп» белем бирү платформасына тоташтырылган гомуми белем бирү оешмалары катнашты.

Педагоглар тарафыннан уку процессын оештырганда платформа ресурсларыннан файдалануның активлыгы, 2020/2021 уку елында «Ачык мәктәп» ресурс үзәге оештырган квалификация күтәрү курсларында белем бирү, «Ачык мәктәп» компаниясенең методик хезмәте һәм ресурс үзәге тарафыннан оештырылган чараларда катнашу («Мин-цифрлы мәктәп укытучысы» онлайн - конференциясе, вебинарлар), шул исәптән спикерлар сыйфатында), укыту чаралары, педагоглар тарафыннан семинарлар үткәрү, ресурс үзәге инициативасы белән оештырылган диагностик чараларда катнашу һ. б. бәяләнде.

Конкурс нәтиҗәләре буенча Татарстан Республикасының 5 гомуми белем бирү оешмасы конкурсның барлык критерийлары буенча иң күп балл җыйган һәм конкурс критерияләре буенча югары активлык һәм уңай нәтиҗәлелек динамикасы белән аерылып торган 5 гомуми белем бирү оешмасы билгеләнде.

Барлык критерийлар буенча иң күп балл җыйган абсолют җиңүче дип Татарстан Республикасы Буа шәһәренең М.М. Вахитов исемендәге гимназиясе танылды.

Конкурс Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы, «Ачык мәктәп» компаниясе белән берлектә «Ачык мәктәп 2035» Республика белем бирү проектын гамәлгә ашыру кысаларында үткәрелде.

Гимназия коллективын зур уңыш белән котлыйбыз!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: