Бүген Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм торак - коммуналь хуҗалык министры Марат Айзатуллин эшлекле сәфәр белән Буа шәһәрендә.

2022 елның 13 мае, җомга

Бүген Буага эш визиты белән Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм торак - коммуналь хуҗалык министры Марат Айзатуллин килде. Ул район мәдәният йорты төзелеше барышы белән танышты. Чарада шулай ук Башкарма комитет җитәкчесе урынбасары, подрядчы оешма вәкилләре катнашты. Объект төзелешенә кагылышлы мөһим мәсьәләләр, планлаштыру сораулары буенча фикер алыштылар. Дизайнерлар һәм төзүчеләр ярдәме белән объект шактый үзгәрәчәк. Капиталь ремонт ял һәм ялны оештыру өчен заманча шартлар булдыруны тәэмин итәчәк. Мәдәният йорты яраткан ял итү, дуслар һәм танышлар белән очрашу урынына әвереләчәк. Исегезгә төшерәбез, район мәдәният йорты "Мәдәният" милли проекты кысаларында яңартыла. Яңартылган бинада профессиональ артистларның, музыкаль коллективларның чыгышлары һәм репетицияләре өчен шартлар каралган, мәйдан сизелерлек артачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: