Хөрмәтле буалыларга бәйрәм концерты бүләк иттеләр

2018 елның 1 октябре, дүшәмбе

Халыкара өлкәннәр көне кысаларында Буа шәһәренең Мәдәни үсеш үзәгендә бәйрәм концерты узды. Бүген бәйрәм сәхнәсеннән өлкән яшьтәге буалылар адресына котлау сүзләре яңгырады. Беренчеләрдән булып аларны район башлыгы Марат Җәббаров котлады:
"Бүгенге көндә Буа районында 14,5 мең өлкән яшьтәге граждан яши. Бу, чыннан да, безнең "алтын фонд " — без чиксез горурланабыз, алар безгә бик кадерле һәм без һәрвакыт ярдәм итәргә әзер. Районыбыз үсешенә биргән еллар өчен без сезгә рәхмәтле. Сезнең хезмәтегез белән көчле индустриаль һәм социаль потенциал булдырылды, ул безгә алга уңышлы хәрәкәт итәргә мөмкинлек бирә», - дип ассызыклады ул һәм ныклы сәламәтлек, күңел көрлеге, актив озын гомер, гаилә җылысы һәм иминлек теләде.
Бу бәйрәм чарасының төп кунакларына Дәүләт Думасы депутаты Илдар Гыйльметдинов һәм ТР Дәүләт Советы депутаты Шакир Яһүдин матур сүзләр һәм котлау сүзләре белән мөрәҗәгать иттеләр.
Чара ахырында депутатлар Илдар Гыйльметдинов һәм Шакир Яһудин район башлыгы Марат Җаббаров озатуында Буа муниципаль районының картлар һәм инвалидлар интернат-йортында булдылар. Алар аларны бәйрәм белән котладылар һәм мәрхәмәтлек йорты җитәкчесе Рәзинә Хөснетдиновага санитар-техник приборлар алу өчен сертификат тапшырдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: