Район башлыгы Ранис Камартдиновның Буа шәһәрендә күп фатирлы йортларның идарәчеләре белән беренче киңәшмәсе узды

2021 елның 16 гыйнвары, шимбә

Кичә Буа муниципаль районы Советының киңәшмәләр залында агымдагы елда район башлыгы Ранис Камартдинов Буа шәһәренең күп фатирлы йортлары идарәчеләре белән очрашты.

Эш киңәшмәсе Буа шәһәре башкарма комитеты җитәкчесе Рафис Галәветдинов, Буа шәһәре башлыгы урынбасары Светлана Зайцева катнашында узды, шулай ук коммуналь хезмәтләр, идарәче компанияләр, прокуратура, участок вәкаләтле вәкилләре чакырылды. Эпидемиологик вәзгыять уңаеннан йорт буенча өлкәннәр видеоконференцэлемтә режимында  zoom буенча тоташтырылдылар..

Очрашуда яңгыраган сораулар нигездә тротуарларда шәхси автомобильләрне кую, ишегалларын кардан чистарту, коммуналь хезмәтләр өчен түләү проблемаларын хәл итүгә кагылды, шул исәптән Интернет-ресурслар аша. Шәһәр һәм район җитәкчеләре барлык сорауларга да җавап бирделәр, оешмалар җитәкчеләренә - хезмәт күрсәтүчеләргә конкрет йөкләмәләр куелды.

Очрашу азагында район башлыгы актив тормыш позициясе, көндәлек тырыш хезмәте өчен барлык өлкәннәргә рәхмәт белдерде һәм халык белән эшне киметмәскә өндәде. «Бары тик гомуми тырышлык белән генә без шәһәрлеләр өчен мөмкин кадәр уңайлы һәм имин шартлар тудыра алачакбыз», - дип билгеләп үтте ул һәм киләсе елда уңышлар теләде.

Агымдагы елда капиталь ремонт күп фатирлы 6 йортта узачак. Ике күпфатирлы йортта  капиталь ремонтка керешкәннәр инде. Шулай ук шәһәрнең 10 ишегалды территориясе быел «Безнең ишегалды» республика программасы кысаларында төзекләндереләчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: